Nejlepší filmy a seriály s ženskými hrdinkami

Ženské hrdinky ve filmech a seriálech – konečně jim patří zasloužená pozornost! Od akčních thrillerů až po historické kousky či komedie, stále více žánrových snímků staví do popředí silné a nezávislé ženy. Pojďme se společně podívat na to nejlepší, co nám filmografie momentálně nabízí.

Začněme u seriálů, kde v posledních letech zažívají boom krimi příběhy s ženskými detektivkami. K nejpovedenějším patří assaults „Mrtvý pro mě“ s geniální Mary Kills People. Hlavní hrdinka pracuje ve spatře asistované sebevraždy a zároveň vyšetřuje podezřelá úmrtí. Strhující příběh i herecké výkony vás u obrazovky nepustí!

Další lahůdkou je britský thriller „I May Destroy You“ o mladé spisovatelce, která se vyrovnává s následky sexuálního napadení. Michaela Coel exceluje jak v roli hlavní hrdinky Arabelly, tak coby scenáristka a režisérka v jedné osobě. Otřesně upřímný, vtipný a zneklidňující seriál, jenž by neměl uniknout vaší pozornosti.

Z filmů s ženskými protějšky Jamese Bonda by byl hřích nezmínit alespoň nového Agenta 007 v podání Lashany Lynch. Ve filmu „Není čas zemřít“ dostává poprvé v historii licence na zabíjení atraktivní černoška. Akční scény v podání Lashany mají grády a k tomu po boku Daniela Craiga dávají vzniknout elektrické chemii.

A konečně z lehčího žánru nesmí chybět ani komedie. loňském roce si srdce diváků získala Rebel Wilson v „Senior Year“. Příběh dívky, která po 20 letech kómatu znovu usedá do školních lavic, je sarkastickou oslavou ženství ve středním věku. Rebel opět prokazuje smysl pro načasování gagů a paroduje klišé chick-flicků.

Tak snad jsem vám alespoň trochu přiblížila aktuální filmovou a seriálovou tvorbu zaměřenou na ženy. Rozhodně máme z čeho vybírat! Držím palce, aby se objevilo stále více kvalitních snímků se silnými hrdinkami, se kterými se můžeme ztotožnit. Kdybyste ocenila další tipy, neváhejte se na mě obrátit!

Tvorba webových stránek: Webklient