Nejinspirativnější ženy ze světa sportu

Ženský sport v posledních letech velmi vzkvétá a má spoustu úžasných hvězd. V úvodu bych zmínila tenisové sestry Williamsovy, které již přes 20 let vládnou světovým kurtům a vybojovaly desítky grandslamových titulů. Venus s Serenou dokazují, že i tmavá plet může patřit ke špičce bílého sportu.

Mezi ikony ženského fotbalu pak rozhodně patří slavná Američanka Mia Hamm. Stala se nejlepší střelkyní v historii americké reprezentace a svou kariérou položila základy popularity ženské kopané. Velkou inspirací je i pro české fotbalistky.

V kapitole o lyžování by neměla chybět legendární Janica Kostelić. Chorvatská závodnice ovládla začátkem milénia Světové poháry a na olympiádách dohromady získala 10 cenných kovů. Svou nezlomnou vůli a precizní techniku předává nyní mladší sestře Leone.

No a mezi současnými hvězdami kraluje bezesporu plavkyně Katie Ledecky. Americká „žraločice bazénů“ drží aktuálně všechny světové rekordy na delších tratích a na olympijských hrách získala již 7 zlatých medailí. Ve svých 26 letech má to nejlepší ještě před sebou!

Závěrem bych zmínila pár českých sportovkyň, které jsou vzorem pro mladé dívky – Ester Ledecká, Barbora Špotáková či Lucie Charvátová. Tak co říkáte, nebylo by fajn takové povzbudivé ohlédnutí za úžasnými ženami ve sportu? Budu ráda za vaši zpětnou vazbu!

Tvorba webových stránek: Webklient