Jak si vybrat dokonalé šaty na maturitní ples

Maturitní ples je velkolepá událost, na kterou se všichni studenti dlouho připravují. Po náročném období studia je ples příležitostí nejen oslavit úspěšné ukončení střední školy, ale také se skvěle pobavit s přáteli.

A právě na maturitní ples si zasloužíte vypadat jako princezna! Výběr dokonalých šatů je pro mnohé maturantky klíčovou součástí příprav. Chápu takové rozpoložení – je přeci jen třeba udělat na všechny dojem. Dobrou zprávou je, že se slavnostní róba rozhodně nemusí rovnat celému vašemu úsporám. I v rámci studentského rozpočtu lze nalézt šaty snů.

Při výběru modelu berte v potaz siluety, které vám sedí nejlépe. Nesnažte se natlačit do úzkých šatů, pokud máte spíše bujnější tvary. Naopak příliš volné modely zase nepůsobí dobře na štíhlejších dívkách.

Důležitým parametrem je také délka. Standardní volbou bývají dlouhé modely ke kotníkům či mírně nad. Pokud toužíte po výraznějším kousku, zkuste zkrácené mini šaty nebo naopak velkolepé róby s vlečkou.

Barva šatů by měla ladit k tónu vaší pleti a vlasům. Klasikou jsou neutrální odstíny černé, bílé či stříbrné. Jestli máte chuť vyniknout, vsadit můžete na syté barvy jako tyrkysová, růžová nebo červená.

Z hlediska střihu se vyplatí zvolit modely s výraznými detaily – hluboký výstřih, volánky, mašle či vycpávky. Odhalená ramena, záda nebo nohy dodají šatům sexy nádech. Romantičtější duše sáhnou po korzetu, sukních typu „tučňák“ či květinových vzorech.

Ať už si vyberete jakýkoliv model, nedílnou součástí jsou správné doplňky. Ke štíhlé siluetě přispějí zejména vysoké podpatky. Zlaté šperky, diamantové náušnice a jemné účesy dotvoří celek dokonalé princezny.

Na závěr vám přeji, abyste si nádherný večer užila bez stresu a s úsměvem na tváři. Pamatujte, že šaty dělají sice ženu, ale to vy jste opravdovou královnou plesu!

Tvorba webových stránek: Webklient